Konkurs Matematyczny Politechniki Białostockiej

konkurs2018

Terminarz konkursu 2018

GIMNAZJUM:

16.04.2018 r. – termin nadsyłania zadań etapu korespondencyjnego

Oficjalny komunikat dla gimnazjum

do 20.04.2018 r. – ogłoszenie na stronie internetowej wyników etapu korespondencyjnego i listy uczniów zakwalifikowanych do konkursu głównego

28.04.2018 r. - konkurs główny. Należy przybyć o godzinie 10:30. Konkurs zakończy się około 15:00. Zawody odbędą się w budynku Rektoratu Politechniki Białostockiej, przy ulicy Wiejskiej 45A w Białymstoku, sale 116 oraz 29C. Droga do sal będzie oznaczona strzałkami.

10.05.2018 r., godzina 12:00 - zakończenie konkursu

Budynek Rektoratu Politechniki Białostockiej, przy ulicy Wiejskiej 45A w Białymstoku, sala 12B.

LICEUM:

20.04.2018 r. – termin nadsyłania zgłoszeń szkół na konkurs główny

28.04.2018 r. - konkurs główny. Należy przybyć o godzinie 10:30. Konkurs zakończy się około 15:00. Zawody odbędą się w budynku Rektoratu Politechniki Białostockiej, przy ulicy Wiejskiej 45A w Białymstoku, sala 12B. Droga do sali będzie oznaczona strzałkami.

10.05.2018 r., godzina 12:00 - zakończenie konkursu

Budynek Rektoratu Politechniki Białostockiej, przy ulicy Wiejskiej 45A w Białymstoku, sala 12B.

Oficjalny komunikat dla liceum

Laureaci 2018


Kategoria gimnazjum

Nagrody indywidualne

Liczby w czwartej kolumnie oznaczają sumy uzyskanych punktów (na 24 możliwe).

1

Marek Lisowski

Pryw. Gimn. im. Królowej Jadwigi w Lublinie

23

nagroda I stopnia

2

Korneliusz Obarski

Pryw. Gimn. im. Królowej Jadwigi w Lublinie

20

nagroda II stopnia

3

Konrad Pauk

PG 32 w Białymstoku

16

nagrody III stopnia

4

Piotr Marszalik

Społeczna SP nr 4 PTO

15

5

Wiktoria Borys

PG 32 w Białymstoku

14

Piotr Jakimiuk

PG 3 im. Izabeli Branickiej

Błażej Osmałek

Pryw. Gimn. im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Rafał Pyzowski

PG 32 w Białymstoku

Joanna Taczała

Pryw. Gimn. im. Królowej Jadwigi w Lublinie

10

Hubert Cielica

Pryw. Gimn. im. Królowej Jadwigi w Lublinie

12

Ewelina Podchul

PG im. Jana Pawła II

12

Jakub Kasjanowicz

SP 10 im. Izabeli Branickiej

10

wyróżnienia

13

Paweł Dec

PG 3 im. Izabeli Branickiej

8

Paweł Kosiorek

PG 32 w Białymstoku

Kacper Omieliańczyk

SP 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi

Stanisław Antoni Pańkowski

SP 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi

Jakub Wierzbowski

PG 6 w Łomży


Kategoria klas pierwszych

Nagrody indywidualne

Liczby w czwartej kolumnie oznaczają sumy uzyskanych punktów (na 24 możliwe).

1

Tomasz Modzelewski

I LO Łomża

18

nagrody II stopnia

Marek Pawłowski

PGiLO Lublin

Alicja Pietrzak

PGiLO Lublin

4

Joanna Polińska

II LO Białystok

17

5

Grzegorz Kiersnowski

II LO Białystok

14

nagrody III stopnia

6

Szymon Anikiej

II LO Białystok

13

Julian Grajewski

I LO Augustów

Adrian Klimaszewski

VI LO Białystok

9

Michał Boguszewski

I LO Łomża

12

Aleks Dobrijałowski

I LO Suwałki

Jakub Gromiński

I LO Białystok

Michał Korwek

I LO Łomża

Paweł Magnuszewski

II LO Białystok

Jakub Orłowski

LO PB Białystok

Jan Wojtach

I LO Białystok

16

Marcin Korzunowicz

LO PB Białystok

11

wyróżnienia

Kamil Piszcz

PGiLO Lublin

Sebastian Taraszkiewicz

I LO Suwałki

19

Maciej Niszczota

LO PB Białystok

10

Weronika Stachurska

II LO Białystok

21

Aleksandra Jamróz

I LO Suwałki

8

Beata Kowalewicz

I LO Białystok

Aleksander Malinowski

I LO Białystok

Marek Mierzwiński

LO PB Białystok

Kamila Milewska

I LO Augustów

Miłosz Moroz

II LO Białystok

Hubert Soroka

III LO Białystok

Mateusz Sulimowicz

I LO Suwałki

Damian Szarkowski

III LO Białystok

Hubert Ziajka

I LO Suwałki

Nagrodzone zespoły

Liczby w czwartej kolumnie oznaczają sumy uzyskanych punktów (na 24 możliwe).

1

Marek Pawłowski, Alicja Pietrzak, Kamil Piszcz

Prywatne Gimnazjum i Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie

47

2

Paweł Magnuszewski, Joanna Polińska, Weronika Stachurska

II Liceum Ogólnokształcące im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

39

3

Michał Korwek, Tomasz Modzelewski, Maria Popławska

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łomży

36

4

Szymon Anikiej, Grzegorz Kiersnowski, Miłosz Moroz

II Liceum Ogólnokształcące im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku - drugi zespół

35

5 Marcin Korzunowicz, Jakub Orłowski, Maciej Niszczota

Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej

33
6 Aleks Dobrijałowski, Aleksandra Jamróz, Hubert Ziajka

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

28
7 Jędrzej Dudzicz, Aleksander Malinowski, Jan Wojtach

I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku

27
8 Jakub Gromiński, Beata Kowalewicz, Szymon Romańczuk

I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku - drugi zespół

26
9 Piotr Kowalczyk, Sebastian Taraszkiewicz, Mateusz Sulimowicz

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach - drugi zespół

25


Kategoria klas drugich

Nagrody indywidualne

Liczby w czwartej kolumnie oznaczają sumy uzyskanych punktów (na 24 możliwe).

1

Mateusz Ładysz

I LO Białystok, zespół I

23

nagroda I stopnia

2

Patryk Nikonowicz

I LO Łomża, zespół I

20

nagrody II stopnia

Mateusz Olszewski

I LO Suwałki, zespół II

4

Piotr Sawicki

I LO Suwałki, zespół I

19

5

Mikołaj Ruszczyk

I LO Łomża, zespół I

17

6

Filip Andrejuk

I LO Białystok, zespół II

14

nagrody III stopnia

Przemysław Dominikowski

I LO Białystok, zespół I

Szymon Leszczyński

II LO Białystok, zespół II

Piotr Magnuszewski

II LO Białystok, zespół I

Mateusz Roszkowski

II LO Białystok, zespół I

11

Łukasz Janowicz

III LO Białystok

12

Jakub Kojło

LO PB w Białymstoku

Kamil Kotowicz

I LO Białystok, zespół I

Łukasz Topolski

I LO Suwałki, zespół I

15

Piotr Go

III LO Białystok

10

wyróżnienia

Damian Pawłowski

I LO Łomża, zespół I

17

Magdalena Falkowska

II LO Białystok, zespół I

8

Jan Szablanowski

I LO Łomża, zespół II

Katarzyna Walendykiewicz

I LO Białystok, zespół II

Dawid Wysocki

I LO Suwałki, zespół I

Nagrodzone zespoły

Liczby w czwartej kolumnie oznaczają sumy uzyskanych punktów (na 24 możliwe).

1

Przemysław, Dominikowski, Kamil Kotowicz, Mateusz Ładysz

I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku

49

2

Patryk Nikonowicz, Damian Pawłowski, Mikołaj Ruszczyk

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łomży

47

3

Piotr Sawicki, Łukasz Topolski, Dawid Wysocki

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

39

4 Magdalena Falkowska, Piotr Magnuszewski, Mateusz Roszkowski

II Liceum Ogólnokształcące im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

36
5 Filip Andrejuk, Magdalena Nowik, Katarzyna Walendykiewicz

I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Białymstoku - drugi zespół

24

Lista gimnazjalistów i uczniów klas VII zakwalifikowanych do Konkursu Głównego 2018

Komitet Konkursowy postanowił zakwalifikować do konkursu głównego w kategorii Junior następujących uczestników:

  1. Bieniewska Antonina, Białystok
  2. Borys Wiktoria, Białystok
  3. Bagiński Szymon, Białystok
  4. Cielica Hubert, Lublin
  5. Dec Paweł, Białystok
  6. Dębicka Emilia, Lublin
  7. Fiłon Jakub, Białystok
  8. Gąsiewska Iga, Łomża
  9. Grzymała Weronika, Łomża
  10. Jacak Piotr, Łomża
  11. Jakimiuk Piotr, Białystok
  12. Jeleniewicz Wiktoria, Suwałki
  13. Kamińska Katarzyna, Białystok
  14. Kasjanowicz Jakub, Białystok
  15. Kiełczewski Aleksander, Kolno
  16. Kiersnowska Krystyna, Białystok
  17. Kosiorek Paweł, Białystok
  18. Kuzyka Juliusz, Białystok
  19. Kuźmicki Maciej, Białystok
  20. Lenczewski Piotr, Suwałki
  21. Lisowski Marek, Lublin
  22. Ładysz Wojciech, Białystok
  23. Marszalik Piotr, Białystok
  24. Mazewski Jakub, Łomża
  25. Mazurczak Mateusz, Białystok
  26. Obarski Korneliusz, Lublin
  27. Omieliańczyk Kacper, Białystok
  28. Osmałek Błażej, Lublin
  29. Pańkowski Stanisław Antoni, Białystok
  30. Pauk Konrad, Białystok
  31. Podchul Ewelina, Kolno
  32. Pyzowski Rafał, Białystok
  33. Rybakowicz Kinga, Augustów
  34. Skutnik Albert, Białystok
  35. Szewczyk Radosław Antoni, Lublin
  36. Taczała Joanna, Lublin
  37. Tatko Jakub, Łomża
  38. Tokajuk Andrzej, Białystok
  39. Topczewski Jan, Łapy
  40. Tyborowski Maciej, Łomża
  41. Waszkiewicz Maksymilian, Białystok
  42. Wierzbowski Jakub, Łomża

Osoby zapisane czcionką pogrubioną rozwiązały poprawnie wszystkie zadania. Gratulujemy wszystkim i życzymy powodzenia na Konkursie Głównym w dniu 28 kwietnia!